4. marca 2018

Chcem začať cvičiť

Kam mám prísť?

Cvičíme v priestoroch CVČ Orgovánová 5 v Košiciach. Môžete prísť osobne v čase tréningov, alebo sa vopred ohlásiť trénerovi Pavlovi Trckovi.

Čo si mám so sebou priniesť?

Na začiatok stačí prísť v športovom oblečení (športové nohavice/šortky/tepláky a tričko). Bojové umenie Nord Shaolin Kung Fu cvičíme v tzv. kimone (správne sa to nazýva Gi, alebo Karate Gi:). Určite si nezabudnite so sebou zobrať vodu na občerstvenie.

Potrebujem mať predchádzajúce skúsenosti s bojovým umením?

Nord Shaolin Kung Fu je vhodné aj pre úplných začiatočníkov, rovnako pre mužov aj ženy bez rozdielu veku.

Čo sa na tréningoch naučím?

Sú zamerané na kompletnú výučbu tohto bojového systému (založil ho Soke Yamaue, žijúca legenda vo svete bojových umení, medzinárodne uznávaný a oceňovaný). Na tréningoch sa naučíte prvky sebaobrany, začína sa od začiatku – základné postoje, pohyb v bojovom postoji, pády. Neskôr sa pridávajú základné údery, kopy a techniky, na základe ktorých cvičenec následne buduje ďalšie, náročnejšie prvky sebaobrany voči jednému, následne viacerým útočníkom.

– – Pri vstupe do tréningovej miestnosti prichádzame do tzv. Dojo, kde zachovávame tradičnú etiku a etiketu bojových umení. Kliknite sem pre viacej informácii – –